FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Forum dotyczące drewnianych schodów w domach, mieszkaniach i biurach. Dyskusje o rodzajach schodów, wyborze odpowiedniego materiału, rodzaju drewna, technikach montażu oraz o tym jak dbać o schody drewniane aby służyły nam jak najdłużej.
Awatar użytkownika
By Zendek
#897
Dzisiaj stanęliśmy przed takim wyborem. Osobiście nie rozpatrywaliśmy schodów drewnianych, ale lanych obłożonych drewnem. Jednak wiele osób przekonuje mnie, że ma to swój urok. Czy ktoś może ma na ten temat opinie?
Awatar użytkownika
By Kasiula
#902
W swoim projekcie macie zamkniętą klatkę schodową więc schody drewniane ( moim zdaniem ) nie pasują. Takie schody są ozdobą same w sobie i wymagają otwartej przestrzeni aby je wyeksponować, zamknięte między ścianami stracą zwiewnośći i cały swój urok - bo ze ściany od łazienki ani pokoju chyba nie zrezygnujecie U nas schody będą widoczne z salonu ( zobaczcie do projektu ) dlatego zdecydowaliśmy się na drewniane. Ale może znajdziecie jakiś projekt który wam wpadnie w oko.
Awatar użytkownika
By zalotka
#913
JA jestem za drewnianymi - natura:) Mnie osobiście najbardziej podobają sie drewniane pełne , ale faktycznie trzeba dopasować wszystko do całości.
Awatar użytkownika
By bazyl
#918
Lane - to podwójny koszt - trzeba wydac na konstrukcję i beton , a obłożenie później drzewem to analogiczny koszt jak budowa wolnostojących schodów drewnianych.
jedyny minus schodó drewnianych to taki, że do chwili wykończenia domu - nie można z nich korzystac (w realu robi sie je na samym końcu prac wykończeniowych), a z wylanych od razu się korzysta - jeszcze w trakcie budowy. Ale warto czekac ...
Awatar użytkownika
By migotka
#927
yślę że jeśli drewniane to piękne są wstęgowe, ale niestety muszą mieć sporo miejsca. Jeśli buduje się dom z poddaszem to schody bardzo pomagają na etapie budowy. My z mężem zrobiliśmy lane i jesteśmy zadowoleni pod schodami wyszedł schowek na mopa słoiki itp. nasi znajomi zrobili drewniane i powiedzieli że nigdy więcej , wszystko było dobrze gdy wykańczali parter ale gdy musieli wciągać wielkie paczki styropianu i płyty g-k na poddasze już nie było tak fajnie. Sądze że to kwestia gustu i tego ile czasu się spędza na budowie jeśli robi się dużo samemu to warto wydać trochę więcej i zrobić lane. kolejny plus schodów lanych to fakt większego wyboru okładzin: płytki, drewno, kamień, szkło, balustrady: kute, reżbione w drewnie lub metalu lub też tralki. Wszystko zależy od naszych gustów. Miłego rozważania pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By asolis
#931
Mam schody lane. Wygodnie jest mieć "normalne" wejście na poddasze użytkowe już w trakcie budowy.
Co do wyglądu - kwestia gustu. Podoba mi się konstrukcja z betonu, nie uważam, żeby wyglądała ciężko. W naszym przypadku koszt wykonania schodów na pewno wyjdzie niższy od ceny drewnianych. Schody szalowaliśmy i wylaliśmy sami. Okładzina, jeżeli będzie drewniana, to tylko na stopnicach.
Awatar użytkownika
By diablica
#970
Jak schody to tylko wylewane. Mieszkam w starym domu, który ma prawie sto lat i są tam schody drewniane. Problemem jest ciągła konserwacja powierzchni drewnianych. Produkowane lakiery (nawet te super twarde) są zbyt miękkie i szybko się ścierają. Trzeba albo boso albo w miękkich kapciach chodzić. Następna sprawa to skrzypią niemilosiernie przy wchodzeniu i tutaj nic nie pomoże. Zbijanie, skręcanie podpieranie itp. to zbiegi krótkotrwałe i mało efektywne. Czyli jeżeli ktoś decyduje się na schody drewniane powinien liczyć się ze wspomnianymi niedogodnościami przy długoletnim uzytkowaniu. Jeśli komus to odpowiada to jego sprawa. Ja w swoim nowym domu od razu kazałem zrobic wylewane i mało tego obłożyłem je granitem (patrz zdjęcia w mojej galerii wykańczanie). Teraz mozna biegać w butach, szpilkach i innych buciorach bez szkody dla powierzchni schodów no i nie skrzypią :) Acha śliskie też nie są.
By Lawenda
#2890
Schody drewniane mają swój urok, ale wymagają odpwiedniego otoczenia, żeby móc go rozwinąć. Dlatego w zamkniętej klatce schodowej pozostają lane.
By Jane Doe
#3039
Myślę, że schody lane obłożone drewnem to optymalne rozwiązanie. Są trwałe, solidne, nie skrzypią i zawsze można zmienić okładzinę na inny materiał.
By formaistyl
#3576
Lawenda pisze:Schody drewniane mają swój urok, ale wymagają odpwiedniego otoczenia, żeby móc go rozwinąć. Dlatego w zamkniętej klatce schodowej pozostają lane.


Prawda, drewno nie wszędzie bedzie miało szansę się sprawdzić, choć osobiście jestem zwolennikiem schodów z tego materiału, a nie betonówek

Do wykończenia ścian może również posłużyć taka re[…]

Nie każdy moze sobie pozwolić na kupienie mieszkan[…]

Nie zawsze trzeba firmę do renowacji zatrudniać. W[…]

Alarm do domu.

Alarm i monitoring https://sklep.alkam-security.pl[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>